Dobre składowanie

29 sie, 2011  |    Temat: Blachodachówki, Blachy, Dachy, Pokrycia dachowe

Zanim blacha trafi na dach, trzeba ją odpowiednio przechowywać: w suchym i przewiewnym miejscu, nie bezpośrednio na podłodze, lecz na drewnianych klockach. Arkusze muszą być co metr przedzielone drewnianymi przekładkami. Blachy bywają pokryte folią zabezpieczająca. Trzeba ją zdjąć tuż przed montażem.

Zawsze świeże
Aby pokrycie z blachy dobrze prezentowało się na dachu, co pewien czas (zwykle co pięć-siedem lat, ale można częściej) należy je umyć wodą. Wodę leje się od kalenicy w dół i na bok tak aby nie dostała się pod arkusze i nie zmoczyła ocieplenia. Najlepiej wynająć firmę, któż ma profesjonalny sprzęt i przygotowanie.

Gwarancja zapewniona
Dotyczy ona estetyki powłok zewnętrznych i wystąpienia korozji perforacyjnej przy zachowaniu zasad dotyczących składowania i montażu. Dlatego ważne jest, by blacha była układana przez profesjonalistów. Przepadnie ona, jeśli blachy będą transportowane, przechowywane lub układane niezgodnie z zaleceniami producenta. Na trwałość pokrycia z blachy duży wpływ ma trwałość powici; i to od niej najczęściej jest uzależniona długość gwarancji. Na przykład na blachy po kryte poliestrem standardowym producenci udzielają gwarancji na dziesięć lat. Na blachy z udoskonalonymi powłokami poliestrowymi lub puralem – do 15 lat. Dłuższą gwarancją są objęte pokrycia z blachy pokrytej alucynkiem – do 20 lat. Rekordzistami są niektóre blacho-dachówki z posypką – producenci udzielają na nie nawet do 50 lat gwarancji.